Коли здавати долари: що буде далі з курсами валют

1
Коли здавати долари: що буде далі з курсами валют
Долар переживає зірковий час. Переважна більшість курсів валют країн G-20 стрімко знизилися відносно нього за останні два роки.

Про причини такого тренду і про те, як довго він триватиме, пише Олександр Мартиненко, голова департаменту корпоративного аналізу групи ICU.

Він наголошує, що світова економіка зараз зіткнулася з величезною невизначеністю, рекордною інфляцією та загрозою рецесії (не в останню чергу через російське вторгнення в Україну та його наслідки). І на цьому тлі американська економіка почувається набагато краще за решту G-20.

«Стійкість американської економіки та зростання ставок посилюють привабливість долара. Адже у світі зараз дуже важко знайти кращі прибутковості та нижчі ризики, ніж короткострокові американські казначейські облігації», — пише експерт.

Крім того, зазначає Мартиненко, долар сам по собі - це безпечний актив (safe heaven), головна резервна валюта, ключова валюта більшості міжнародних розрахунків та боргових транзакцій. Тому привабливість долара завжди зростає у бурхливий час, навіть якщо ці бурхливі часи спричинені проблемами самої американської економіки.

При цьому, на думку експерта, наслідки зміцнення долара для світової економіки будуть переважно негативними.

«Дорожчий долар як ключовий засіб міжнародних розрахунків призводить до подорожчання імпорту і, отже, до більшої інфляції, слабкішого попиту і слабкішої економіки. Найбільше страждають економіки з великою залежністю від імпорту або зі значним зовнішнім борговим навантаженням, особливо коли борг переважно деномінований у доларах, і особливо якщо це економіки, що розвиваються», — пише аналітик.

Глобальне зниження курсу долара, на думку Мартиненка, можливе у трьох випадках.

По-перше, це могло б бути прискорене зниження ставок Федеральною резервною системою — але поки що ФРС не має наміру знижувати ставки раніше, ніж у 2024 році.

По-друге, найбільші економіки могли б домовитися про зниження курсу долара. Такий прецедент (угода Plaza) вже мав місце у 1985 році між США, Японією, Великобританією, ФРН і Францією. «Начебто США зараз знову мають піти назустріч своїм союзникам та допомогти впоратися з економічними труднощами. Але цього разу США не настільки зацікавлені у послабленні своєї валюти, як 37 років тому», — зазначає експерт.

І, нарешті, третім чинником могло стати швидке закінчення війни в Україні — це прибере один із ключових чинників невизначеності, підвищить курс євро та знизить напруженість на ринках енергоносіїв.

«Як бачимо, всі ці фактори скоріше відносяться до категорії подій, які виглядають або неймовірними, або віддаленими у часі», — резюмує аналітик.



Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
«Конец Америке!» - подумал "Ванька", увидев на обменнике объявление «Долларов нет!»
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні