Перевірка ІПН: як це зробити та коли потрібно?*

0
-1
ІПН — це податковий номер, який надається кожному громадянину України. Першочерговою задачею такого документа було полегшити роботу фіскальної служби. Але згодом ІПН став необхідним в інших обставинах, лише опосередковано пов'язані з податками. Наразі ідентифікаційний номер може надати багато інформації про власника. Саме тому перевірка ІПН стала популярною процедурою.



Для чого перевіряти ІПН?



ІПН присвоюється раз на все життя. Під час його отримання громадянин заповнює заяву, котра потім зберігається у картотеці разом з іншими даними про особу. Зазвичай в облікових картках міститься інформація про податкові зобов'язання та їхнє виконання. Але додатково вони також містять особисті дані громадян. Маючи номер ІПН, можна дізнатись:

  • ПІБ;

  • адресу реєстрації;

  • дату народження;

  • чи зареєстрована особа як приватний підприємець;

  • наявність податкового боргу та його розмір;

  • чи не відкрита щодо власника процедура банкрутства;

  • наявність чи відсутність відкритих виконавчих проваджень (внесення в Єдиний реєстр боржників);

  • штрафи за порушення правил дорожнього руху;

  • які земельні ділянки у власності особи;

  • чи накладений арешт на майно власника.



Ця інформація може знадобитись в багатьох випадках. Особливо коли справа стосується ділових відносин. Під час ведення бізнесу постійно виникає необхідність знаходити нових постачальників, покупців, контрагентів, укладати угоди. Але при цьому виникають ризики зіткнутись із шахраями чи непорядними партнерами, тому перевірка ІПН часто є необхідною процедурою. Вона дозволить дізнатись, чи не є потенційний партнер банкрутом, чи можна укладати угоди з відкладеними оплатами.



Як перевірити ІПН?



Є декілька варіантів для перевірки ІПН. Найочевидніший — це звернутись за інформацією до Державної податкової служби, але він пов'язаний з набором складнощів. Щоб отримати інформацію, потрібно надати офіційний запит та пояснити причини перевірки.

Доступна перевірка на відповідність, тобто система перевірить, чи наявний номер у системі. Виконати перевірку можна на сторінці порталу Держпослуг. Потрібно перейти в нижню частину сторінки та ввести податковий номер.

Також існує декілька сервісів, що дозволяють перевірити ІПН онлайн. Їхній функціонал відрізняється, отже, й інформація, що надається по закінченню процедури, теж різного обсягу.

Один з сервісів (ind-kod.org.ua) перевіряє відповідність податкового номера та дати народження. Для користування достатньо ввести цифри ІПН в рядок пошуку. По закінченню перевірки ви отримаєте інформацію про дату народження, вік та стать власника. Тобто програма аналізує закодовану у ІПН інформацію:

  • якщо перші 5 цифр коду додати до 1 грудня 1899 року, то отримаєте дату народження власника;

  • наступні 4 цифри — це номер особової картки;

  • передостання означає стать (парна жіноча, непарна чоловіча);

  • остання контрольна.



Тобто інформацію можна отримати навіть без виконання перевірки, просто порахувавши. За схожим алгоритмом працює і сервіс Дельтасофт.

Ресурс Опендатабот надає трохи більше інформації. Для користування потрібно перейти в телеграм або вайбер, запустити бот та відправити податковий номер повідомленням. За результатами перевірки ви не дізнаєтесь ПІБ, дату народження або інші особисті дані. Бот надасть інформацію про наявність відкритої процедури банкрутства та наявність власника в Єдиному реєстрі боржників.

Також для перевірки можна використати сервіс YouControl People, який надає доступ до перевірки тільки після реєстрації на порталі.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні