Очільник Волинської ОВА розповів про бусифікацію та мобільні блокпости

0
Очільник Волинської ОВА розповів про бусифікацію та мобільні блокпости
Абсолютна більшість людей, яких виявляють на мобільних блокпостах і доставляють до ТЦК та СП, – це ті, хто перебуває в розшуку у зв’язку з ухиленням від мобілізації.

Про це розповів голова Волинської обласної військової адміністрації Іван Рудницький на пресконференції 16 січня, пишуть Волинські Новини.

«Є мобільні блокпости, на яких виявляють людей і доставляють до ТЦК. Згідно з загальним аналізом (на попередньому місці своєї служби, я теж мав цю інформацію), понад половина – це люди навіть не з Волинської області. Вони їдуть на розваги, перебувають у казино, ресторанах у комендантську годину. У них система дозвілля працює по-іншому. Вони мають можливість організовувати різноманітні заходи розважального характеру, назвемо це так. Думаю, близько 80% з тих, хто таким чином доправлений до ТЦК, – це люди, які в розшуку, яким давали можливість протягом місяця-кількох прийти в ТЦК, оновити свої дані та стати в чергу для того, щоб йти на захист нашої держави.

Дійсно відбуваються різні ситуації, але переважно це індивідуальні випадки. Наприклад, є люди, яких не встигли забронювати, а це важливі фахівці на підприємстві. Чи це люди, які працюють над забезпеченням життєдіяльності громади. Це все індивідуально, і там завжди йде розуміння, тому що ніхто не хоче, щоб громада чи підприємство перестали працювати чи ефективно забезпечувати якісь комунальні послуги, бо людина-дві пішли воювати. Якщо в людини є бажання і вона йде сама, то, відповідно, захищає нашу державу. Це її внутрішнє покликання», – зазначив голова ОВА Іван Рудницький.

Він додав, що питання мобілізації та бронювання працівників неодноразово порушуються на зустрічах із волинським бізнесом.

«Мені ставили такі питання. Я відповідав: а скажіть, як ви сприяєте мобілізації? Наприклад, є 600 підприємств. Навіть якби по 10 чоловіків пішли з кожного підприємства в ТЦК, оновили дані й були готові піти та захищати нашу державу, то нарахувалося би 6000. Це, образно кажучи, планових пів року: люди йдуть і взагалі не треба нічого робити. Люди самі йдуть, стають на облік і починають службу, як було в перші місяці повномасштабної війни.

Ви думаєте, що працівникам правоохоронних органів чи ТЦК приємно і вдень, і вночі мобілізовувати людей, тому що вони з різних обставин не з'являються в ТЦК і перебувають у розшуку? А скільки виявляють СЗЧ, тих, хто покинув військові частини… Дехто з них в емоційному стані і може біди наробити. Їх теж на таких блокпостах виявляють. А як по-іншому забезпечити безпеку в області? У нас же були певні емоційні зриви з боку окремих людей, навіть у Луцьку, коли підрізали його автомобіль і він біди наробив пересічним людям.

У нас зараз триває війна. Так, відбуваються певні речі, яких, можливо, ніколи не було би в мирний час. Мобілізація – це завдання Ставки Верховного Головнокомандувача. І всі мусять це виконувати», – наголосив Іван Рудницький.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні