Чи продовжиться мобілізація в Україні після досягнення мирної угоди

0
Чи продовжиться мобілізація в Україні після досягнення мирної угоди
Президент України Володимир Зеленський заявив, що навіть після настання миру він намагатиметься зберегти максимальну чисельність української армії.

Про це пише ТСН.

Воєнний стан після припинення вогню
Від лютого 2022 року Верховна Рада за поданням президента України що три місяці ухвалює відповідні закони та продовжує дію воєнного стану й мобілізації. Тож воєнний стан і мобілізація в Україні тривають майже три роки від початку повномасштабного вторгнення Росії.

Нардеп Ярослав Юрчишин в ефірі телеканалу "Новини Live" заявив, що припинення бойових дій в Україні не означає миттєвого скасування воєнного стану.

Повернення до мирного життя буде тривалим процесом.

Він пояснив, що воєнний стан скасують лише після отримання гарантій безпеки, а не одразу після припинення вогню.

"Не одразу. Мають бути гарантії безпеки. Зрозумійте, що найпростіший момент – умовно три дні відсутності обстрілів, припинення бойових дій за фактом, ми скасовуємо воєнний стан, а на четвертий день росіяни пруть всіма потугами. Тобто так не працює. Працює: внесення указу про припинення воєнного стану має ґрунтуватися на рішенні наших безпекових структур про те, що справді ми зараз можемо переводити країну на мирні рамки. Це може бути або як наслідок певної мирної угоди з безпековими гарантіями, або якісь більші гарантії – ну, звісно, не Будапештський меморандум", – пояснив Юрчишин.

Це рішення має ґрунтуватися на оцінці безпекових структур і може бути наслідком мирної угоди з надійними гарантіями.

Юрчишин наголосив, що скасування воєнного стану потребує гарантій безпеки для людей, особливо тих, хто перебуває на фронті або на окупованих територіях, і це буде поступовий процес.

Мобілізація після війни
Колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний наголошує на ключовій ролі мобілізаційного ресурсу. За його словами, майбутнє України та її територіальна цілісність залежатимуть від кількості людей, готових захищати державу.

"Головне для Збройних сил України – це не лише чисельність наявного війська, а й кількість підготовленого мобілізаційного ресурсу. Важливо, щоб люди були готові взяти до рук зброю та стати на захист країни, як це було 2022 року", – зазначив він.

За словами Залужного, мобілізація необхідна для довготривалого конфлікту, а також для забезпечення обороноздатності країни в майбутньому.

Розпускати армію після завершення воєнного стану – самогубство
Військовий експерт Олексій Гетьман в інтерв’ю для УНІАН розповів, що після скасування воєнного стану не варто розпускати армію.

"Перемир’я чи призупинення вогню не означає закінчення війни на вигідних для нас умовах під гарантії безпеки від наших партнерів, щоб ми могли починати демобілізацію та звільняти людей", – сказав він.

Він підкреслив, що росіянам довіряти не варто, адже минулі перемир’я, як-от "хлібне" чи "різдвяне", під час АТО не працювали – обстріли тривали.

Навіть після оголошення перемир’я, щойно ОБСЄ залишала позиції, ворог одразу починав мінувати та обстрілювати.

"Тому будь-які домовленості не повинні зачіпати армію, адже це було б самогубством", – зауважив експерт.

Також Олексій Гетьман підкреслив важливість залучення молоді до ЗСУ, зокрема контракти "18–24".

"Наразі майже 10 тисяч молодих людей 18–24 років добровільно зголосилися служити, що дозволить проводити ротації та зміцнювати обороноздатність", – розповів Гетьман.

За його словами, якщо війна завершиться миром з гарантіями безпеки, Україна матиме велику кількість досвідчених військових, багато з яких вирішать пов’язати своє життя зі Збройними силами.

Це створить міцну основу для професійної армії, готової захищати країну в майбутньому.

Сильна армія – гарантія безпеки України
Своєю чергою Володимир Зеленський пообіцяв, що кількісний склад української армії збережеться максимально.

Він вважає, що Україна не має підстав довіряти запевненням Кремля у “миролюбності”, тому сильна українська армія стане найкращою гарантією безпеки для нашої держави в разі досягнення домовленостей з державою-агресоркою про припинення вогню.

“Ми віримо в нашу армію, і це буде однією з найголовніших гарантій безпеки, тому я збережу в будь-якому разі кількісний склад максимальний. Кількісний склад, який потрібен Україні для захисту своїх інтересів”, – наголосив він.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні