Клієнт випадково отримав від банку 80 трильйонів доларів

0
Клієнт випадково отримав від банку 80 трильйонів доларів
У США банк Citigroup надіслав на рахунок клієнта $81 трлн замість $280.

Про це повідомляє ТСН з посиланням на Financial Times.

Помилка була помічена лише після того, як двоє співробітників пропустили її, а третій співробітник виправив її через 90 хвилин після того, як вона була зроблена. Кошти з банку не пішли.

Банк повідомив про "промах" Федеральну резервну систему США та Управління контролера грошового обігу.

Транзакція на суму $81 трлн була б настільки великою, що навряд чи пройшла б через системи будь-якого банку. Вона, безумовно, увійшла б в історію як одна з найбільших в історії помилок, коли в комп'ютерну систему вводиться невірне число.

Цієї суми було б більш ніж достатньо, щоб купити весь фондовий ринок США, включно з усіма великими технологічними компаніями, зі значною надбавкою. Згідно з даними сайту Current Market Valuation, наприкінці 2024 року фондовий ринок США оцінювався в $62 трлн.

Цієї суми також вистачило б, щоб купити всі активи Ілона Маска, найбагатшої людини світу, більш ніж 200 разів. Згідно з індексом мільярдерів Bloomberg, його статки оцінюються в $343 млрд.

Загальний обсяг світового багатства торік оцінювався банком UBS приблизно в $450 трлн. 2022 року загальний обсяг багатства Великої Британії оцінювався в $16 трлн.

Про це заявив представник Citi: "Попри те, що платіж такого розміру фактично не міг бути здійснений, наші засоби контролю оперативно виявили помилку при введенні даних між двома бухгалтерськими рахунками Citi, і ми скасували запис. Наш превентивний контроль також зупинив би виведення коштів з банку. Хоча цей випадок не мав жодних наслідків для банку чи нашого клієнта, він підкреслює наші постійні зусилля, спрямовані на подальшу ліквідацію ручних процесів та автоматизацію контролю в рамках нашої трансформації".

Це не перша помилка для Citi, який і раніше стикався з критикою своїх внутрішніх систем. 2020 року він випадково відправив $900 млн кредиторам косметичної компанії Revlon. Банку знадобилося два роки судових баталій, щоб повернути більшу частину грошей, а сага сприяла відставці головного виконавчого директора Citigroup Майкла Корбата.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні