Громадам Волині уряд суттєво перекроїв соцеконом: Берестечко і Рожище матимуть «нуль»

2
1
Громадам Волині уряд суттєво перекроїв соцеконом: Берестечко і Рожище матимуть «нуль»
Уряд утричі зменшив субвенцію на соціально-економічний розвиток регуонів. Громадам розподілили 790 мільйонів гривень із запланованих 2,5 мільярда.

Асоціація міст України наполягає на розподілі громадам усього обсягу цієї субвенції, як заплановано у Держбюджеті-2019. В асоціації наголошують, що внесення таких змін наприкінці бюджетного року є неприпустимим, йдеться на сторінці Волинського регіонального відділення Асоціації міст України.

Як зазначено на сайті АМУ, 4 грудня на засіданні уряду внесли зміни до розпорядження Кабінету Міністрів від 10 липня 2019 року № 500-р, якими змінили розподіл субвенції між місцевими бюджетами на соціально-економічний розвиток та зменшили на 1,7 млрд гривень її загальний обсяг. Тобто громадам розподілили 790 мільйонів із запланованих 2,5 млрд гривень.

Окрім того, виключили значну кількість об’єктів соціального значення та бюджетів органів місцевого самоврядування.

Так, змінами до додатку 2 розпорядження №500-р виключили 50% бюджетів органів місцевого самоврядування, із яких більшість – ОТГ. Окрім того, для більшості органів місцевого самоврядування значно зменшили обсяги субвенції, в окремих випадках до 2-3 тисяч гривень.

Якщо говорити про громади Волині, то Любомльська ОТГ, а саме – місто Любомль (Любомльська міська об'єднана територіальна громада), мала б отримати майже 12 мільйонів 816 тисяч гривень, а їй перепаде лише близько 4 мільйонів 29 тисяч, бюджет Горохівського району для Берестечка чекав понад 1 мільйон 364 тисячі, але не матиме ані гривні, так само районний бюджет Рожищенського району замість обіцяних більш ніж 10 мільйонів 326 тисяч для міста Рожища (Рожищенська міська рада), отримає нуль, а бюджет Камінь-Каширського району, який чекав понад 11 мільйонів 18 тисяч для райцентру, зможе розраховувати лише на трохи більше як мільйон 325 тисяч.

Внесення таких змін наприкінці бюджетного року АМУ вважає неприпустимим. Адже, очікуючи фінансування, громади, відповідно до розподілу коштів цієї субвенції, вже виконали певний обсяг робіт, однак не можуть за них розрахуватися. Це – невеликі за вартістю, але вкрай важливі для громад проєкти – будівництво та ремонт шкіл і дитячих садків, ремонт та благоустрій вулиць, влаштування водогонів, насосних станцій та систем очищення води, обладнання медичних амбулаторій, центрів адмінпослуг, будинків культури.

Асоціація міст України висловлює занепокоєння щодо такого рішення уряду і наполягає на розблокуванні решти 1,7 млрд грн коштів субвенції. Та нагадує, що кошти на соцеконом, розподілені розпорядженням Кабінету Міністрів від 10 липня 2019 №500-р, уряд блокує вже чотири місяці.

Голова АМУ Віталій Кличко неодноразово звертався до прем’єр-міністра України Олексія Гончарука з проханням переказати кошти субвенції громадам, адже вони передбачені у Держбюджеті-2019. Також це питання порушували у листопаді на зустрічі правління АМУ з прем’єр-міністром.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
1

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Це як наслідок непереможних рехформ ПОПрошенка - "децентралізація"...
Зате Маріна Попрошенко отримає знову в свій фонд 700 млн. грн як і в 2019р, бо дуже нужденна в грошах.
Відповісти
це наслідок дерибану теперішнього бюджету. при чому тут порошенко ?
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні