Що таке IP-телефонія і як це працює*

0
0
Іp-телефонія простими словами – це телефонний зв'язок через Інтернет. Для підключення та роботи не потрібно витрачатися на зайве обладнання та прокладати кабель. Потрібна лише хороша швидкість інтернету; найкраще, якщо телефонії буде передбачено свій канал.

Вимоги до інтернет-каналу:

  • бажано мати окремий інтернет-канал під IP-телефонію;

  • ширина каналу має бути не менше 100 кбіт/сек на кожну лінію.Принцип роботи IP-телефонія можна описати так: під час розмови голос того, хто говорить, перетворюється на цифровий сигнал, який надсилається іншому абоненту. Пристрій на іншому кінці, у свою чергу, розшифровує сигнал, і він знову стає аналоговим, тому абонент, що прийняв виклик, почує живу людську мову. IP - це, у дослівному перекладі, інтернет-протокол, за допомогою його пристрою розпізнають один одного та підтримують голосовий зв'язок.

Зв'язок встановлюється так:

  • Телефон абонента надсилає запит SIP-серверу, що визначає напрям дзвінка;

  • SIP-сервер надсилає запити серверу переадресації та серверу позиціонування користувачів;

  • Визначається місцезнаходження та IP-адреса абонента, SIP-сервер встановлює з'єднання.

  • IP-телефонія дозволяє дзвонити не тільки з одного IP-телефону на інший - підтримуються будь-які інші напрямки. Наприклад, з IP-телефону на мобільний або стаціонарний телефон (зокрема, в іншій країні). Підтримуються й зворотні дзвінки – із мереж традиційної телефонії у мережі IP-телефонії. У разі дзвінок здійснюється на прямий віртуальний номер абонента чи міський шлюз з набором додаткового внутрішнього номера.

    Для запису дзвінків у традиційній телефонії потрібен автовідповідач із функцією запису. IP-телефонія позбавляє від необхідності купувати дорогий телефон з записом розмов – вони можуть записуватися на стороні VoIP-провайдера. Така можливість реалізована у віртуальних АТС, якими користуються корпоративні клієнти. Ця функція зазвичай використовується для розбору конфліктних ситуацій, що виникають при роботі з клієнтами, і контролю якості обслуговування. Тривалість записуваних розмов визначається кількістю пам'яті, що виділяється.

    Підключення та налаштування даних сервісів здійснюється протягом 1 робочого дня силами провайдера айпі телефонії. Всі роботи ведуться віддалено (через інтернет та по телефону). Крім того, не забудьте підключити телефон або будь-який інший пристрій, який дозволяє здійснювати та приймати дзвінки.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

© 2023. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні