Що таке смола пуер*

0
0

Останніми роками Китай стає все цікавішим для багатьох людей по всьому світу. Та це зараз він став промисловим гігантом, а от ще кілька десятиліть тому це була аграрна країна. Слід зазначити, що там вирощують чудовий чай. Та й це не дивно, адже саме Піднебесна є батьківщиною цього популярного напою. Але це навряд чи для когось стало великим відкриттям. Українці добре знайомі з багатьма сортами китайських чаїв, наприклад, того ж пуеру. А тим хто ще не куштував його, не зайвим буде завітати сюди https://thetea.ua/chay/puer.

AD_4nXekd3dfafCULPShQTDUy9hxNf4YQHoHQAMlr1np8rp9bPIl6KUgBzPwVZl245A36l7damnMkHwSVsbm19NMnaofr3pZwR8npnBFiVEr1Z8ysLTdS9EJuXbuR1WhIt4nJGr2MMme?key=HM_Rtlser2QWrZr_cKqCfr3s

Тож, що таке китайський чай, для більшості це зрозуміло, а от про смолу пуер багато хто навіть і не чув. Цю речовину ще називають пастою або Ча Гао, а роблять її з екстракту листя. Використовують смолу для заварювання міцного чаю, який переважає навіть каву. Тож, якщо ви хочете добряче збадьоритися, то цей напій це саме те, що вам потрібно. А, якщо ви шукаєте де знайти пасту пуер, то з цим допоможуть тут https://thetea.ua/chay/puer/f/forma=smola-pueru-cha-hao.

Звідки береться Ча Гао

Якщо сам чай – це напій з тисячорічною історією, то паста пуер значно молодша. Хоча називати її чимось новим також неможна. Виробляти Ча Гао почали близько трьох століть тому. За ці роки рецепт приготування дещо змінився. Зараз смолу виробляють з листя пуеру шляхом сублімації. Під час неї листя підігрівається, та починає виділяти сік. Таким чином вдається отримати максимальну концентрацію та насичений смак. В решті решт, на виробництві отримують масу, схожу на смолу, яка складається з листя та їх соку. Далі її висушують та спресовують в гранули. Після цього пасті дають час дозріти.

Слід зазначити, що виготовити Ча Гао дуже складно та довго, тому і ціна відповідна – такий продукт просто не може бути дешевим.

Правила вибору смоли пуер

Як не дивно, та при виборі пасти не доведеться дивитись на термін придатності. Річ у тім, що цей продукт зберігається 50 років, навряд чи знайдуться магазини, які будуть продавати його довше. Але є моменти, які заслуговують уваги. Перша за все мова йде про зовнішність гранул, а точніше про їх колір, та колір самого напою:

  • Для гранул шу правильним вважається дуже темний, майже чорний колір;
  • Смола шена має бути коричневою або карамельною;
  • Готовий напій шу – темно-рубіновий;
  • Чай шена – насичено-жовтий.

При цьому в настої не має бути осаду. Так само чай не  повинен бути мутним. Якщо ж він не прозорий, то це говорить, що в ньому є сторонні домішки. Сіруваті відтінки гранул мають насторожити, адже це пряме свідчення того, що в виробництві використовувалась низько ясна сировина.

Що робити зі смолою

Нічого складного в заварюванні Ча Гао немає. Зазвичай вага гранули становить 1 грам. То ж слід тільки визначити, скільки гранул покласти на певний об’єм води. Тут прямолінійна залежність: більше води – більше окропу.

На звичайну чашку (200 мл) знадобиться 2-4 гранули. Їх потрібно залити окропом та дати настоятися близько семи хвилин. У цей час можна кілька разів перемішувати настій, якщо гранули надто повільно розчиняються. А щоби швидше насолодитись смаком цього напою, потрібно заздалегідь погріти посуд.

Та така пропорція не є абсолютним правилом. Можна зменшувати чи збільшувати кількість води, щоб регулювати щільність чи міцність чаю.

Отже, смола Ча Гао – це екстракт з чайного листя пуер. Її використовують для заварювання напою. Його цінують за смак та аромат. А ще він дуже добре бадьорить, тому можна сміливо відмовлятися від кави. Продають пасту у зручному форматі, завдяки чому дуже просто розрахувати, скільки смоли покласти на ту чи іншу кількість води, а також не доведеться витрачати багато часу на різноманітні церемонії, як у випадку з чаєм.

#реклама

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні