Виплати військовим та їх рідним: хто і як може отримати допомогу

0
Виплати військовим та їх рідним: хто і як може отримати допомогу
У ТЦК дали пояснення, які виплати і в які строки виплачуються військовим та їхнім рідним. Поранені бійці та родичі загиблих захисників України мають право на грошову допомогу. Процес може зайняти до пів року через бюрократію.

Про це заявив спікер Полтавського обласного ТЦК і СП Роман Істомін для «Суспільного».

Він уточнив, що одноразова допомога за посередництва ТЦК виплачується у випадках, коли військовий дістав інвалідність, тимчасової втрати працездатності або загинув. При цьому він уточнив, що виплатами чинним військовим займається військова частина, за якою закріплений боєць.

За словами Істоміна, постраждалому бійцю допомогу виплачують однією сумою після встановлення обставин отримання поранення. Що стосується загиблого військового, то його родичам сума в 15 мільйонів гривень виплачується частинами – 1/5 частина суми одразу, а решта – протягом 40 місяців.

Також він пояснив алгоритм першого нарахування: громадянин звертається до ТЦК; встановлюються обставини події та військова частина; ТЦК робить запити на військову частину, щоб отримати документи та інформацію про загибель та інше; збір і перевірка пакета документів у ТЦК; надсилання документів до Міноборони; ухвалення рішення про виплату в оборонному відомстві.

«Звичайно, військові частини можуть бути в районі виконання завдань, працюють по-різному. Відповідь від військової частини, а часом буває, що це листування неодноразове, може тривати справді довго, в районі двох місяців», – підсумував представник Полтавського обласного ТЦК і СП.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні