Банківські картки та їхні види*

0
1
Банківські картки та їхні види*
Банківська картка — це відкритий рахунок у банку, який використовується як платіжний інструмент. Більшість з нас звикла до звичайних пластикових карт, однак які ще види карток існують? Розбираємось в цьому матеріалі.

Звичайні та преміумкартки



Перше, з чим потрібно визначитись, обираючи картку — з її видом, а саме з тим, чи готові ви платити за користування послугою для отримання додаткових привілеїв. Порівняємо умови карток:

Звичайна картка. Стандартний набір послуг (поповнення, зняття, перекази та інші), комісії банку, доступ до загальних банківських програм з кешбеку, розіграшів тощо.

Преміумкартка. Обслуговування без черг, персональний банкір, виділена лінія в кол-центрі, консьєрж-сервіс без доплат, доступ до Fast Line та бізнес-зон в аеропортах — все це та багато чого іншого чекає на власників VIP карток банку. До речі, при виконанні певних умов, наприклад наявність певної суми залишку та визначеного об'єму операцій тощо, комісія за обслуговування не стягуватиметься, а отже користування карткою буде абсолютно безкоштовним.

Наприклад, за карткою All Inclusive De Luxe від Ukrsibbank https://ukrsibbank.com/cards/premium-clients/all-inclusive-de-luxe/ ви отримаєте доступ до безкоштовного зняття готівки за кордоном та відкриття рахунку в цінних паперах без доплат, знижки до 40% на шопінг, подорожі та інші послуги, 2 проходження FastTrack та 2 безкоштовних візитів до Lounge key.

Кредитні та дебетові



Кредитна картка. Дозволяє користуватись кредитним лімітом та пільговим періодом, під час якого відсотки за користування позикою не стягуються. Можлива наявність комісії за зняття кредитних коштів в розмірі до 8% від суми. 

Дебетова картка. Рахунок, передбачений лише для особистих коштів. Як правило, за поповнення картки стягується комісія, а ось за зняття готівки комісія відсутня.

Універсальна картка. Містить як кредитний ліміт, так і особисті фінанси. Розмір та наявність комісій залежить від банку-емітента картки. Можливе автоматичне списання особистих коштів як плата за користування кредитом.

Фізичні та віртуальні



Фізичні картки — це картки, виконані з пластику. В них містяться чіп для оплати через термінал, безконтактний індикатор для оплати безконтактно (опціонально), номер картки та термін її дії, а також CVC2/CVV2 код. Віртуальні карти, своєю чергою, не мають матеріального носія, а для платежів використовуються реквізити картки, її термін дії та CVC2/CVV2 код, доступні для огляду в застосунку банку та на сайті установи. Загубити таку картку неможливо, однак якщо девайс, яким оплачуєте товари через термінал (смартгодинник чи телефон), розряджений, розрахуватись вже не вийде.

Інші види карток





Сюди варто віднести картки для дітей, соціальні картки, зарплатні рахунки, картки виключно для оплати в певних мережах магазинів, наприклад АТБ чи Ашан, благодійні рахунки тощо. Всі вони призначені для різних цілей: вибирайте ту, яка підходить найбільше!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
1

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні