Холтери: навіщо та як користуватися під час кардіо тренувань*

0
Холтери: навіщо та як користуватися під час кардіо тренувань*

Під холтером розуміють спеціальний портативний прилад, за допомогою якого відбувається добова реєстрація електрокардіограми та артеріального тиску. Це дозволяє дослідити роботу серця на протязі довгого часу та знайти порушення, які не в змозі показати звичайна кардіограма. Таке дослідження має назву холтерівське моніторування, яке проводиться у звичних для пацієнта умовах, наприклад, під час кардіо тренувань.

У яких випадках необхідно призначати холтер?

Пацієнти, яким призначають холтерівське моніторування, в анамнезі мають наступне:

  • ішемічна хвороба серця, яку потрібно діагностувати;
  • порушення серцевого ритму;
  • періодична втрата свідомості та запаморочення;
  • для оцінки проведеного лікування;
  • наявність гіпертензії з високим артеріальним тиском.

Холтер у спорті

Як відомо, під час спортивних тренувань дуже збільшується навантаження на серце. Для непідготовлених людей або тих, хто не знає про свої захворювання, зміна звичного образу життя може призвести до фатальних наслідків. Саме тому проведення холтерівського моніторингу може допомогти знайти вади або підтвердити рівень здоров’я людини.

Також таке дослідження важливе для спортсменів, які займаються такими видами спорту як біг, стрибки, плавання чи аквааеробіка. Добовий моніторинг серця дозволить знайти проблеми, якщо у спортсмена буває:

  • нерівномірне серцебиття;
  • болі у грудній клітці;
  • нерівномірна робота пульсу;
  • періодична слабкість;
  • відчуття пропущених ударів серця.

Завдяки приладу можливо виявити патології чи захворювання на ранніх стадіях. Це дозволить прийняти необхідні міри для лікування чи зниження навантаження.

Як використовують холтер?

Головною перевагою приладу є те, що його можна використовувати в домашніх умовах. Холтери мають невеликі розміри, то майже не завдають неприємностей. Фіксація відбувається наступним чином:

  • прикріплення електродів в області грудної клітини (для цього використовується спеціальний гель);
  • прикріплення реєстратору до пояса.

Це краще зробити в медичних умовах за допомогою фахівця. Також він повинен перевірити наявність заряджених батарейок та добрий зв’язок між реєстратором і електродами.

Під час використання холтера пацієнтові необхідно уникати вібрацій, перегріву/охолодження та знаходитись на відстані від мікрохвиль і електромагнітного випромінювання. Все це може значно зменшити точність результатів або зовсім їх зіпсувати.

Звичайно, щоб мати точні результати дослідження по холтеру, необхідно також використовувати сучасні апарати від перевірених брендів. Вони можуть реагувати на різноманітні скорочення серця, навіть не помітні на звичайному ЕКГ. Як результат – для лікаря стан пацієнта стає біль зрозумілим. В Україні відомою компанією, яка тривалий час займається медичним обладнанням, є HLR (https://med.hlr.ua/xolteryi-ekg/). Саме тут ви можете замовити холтер потрібної модифікації.

#реклама

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
1

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні