ЕКЗ: сучасний метод з репродуктивної медицини, який дарує шанс на батьківство

0

Проблема безпліддя не просто так вважається достатньо складною: сьогодні виділяють понад 20 причин жіночого та більш як 15 основних причин чоловічого безпліддя. Також статистика говорить, що майже у половини безплідних пар виявляють різні комбінації факторів, які перешкоджають настанню вагітності. Проте можна з полегшенням сказати, що діагноз «безпліддя» — це не вирок. Сучасна медицина готова запропонувати декілька ефективних методів, за допомогою яких здійснюються мрії закоханих та самотніх жінок, що хочуть мати дитину. Одним з таких є екз, екстракорпоральне запліднення (IVF) — один з найкращих способів сучасності, що активно використовується для лікування згаданої проблеми.

Термін «In Vitro Fertilisation» взятий з латині й розшифровується, як «запліднення» і «поза живим організмом», або ж простіше кажучи — штучне запліднення. Власне у цих двох словах і ховається пояснення процедури: яйцеклітину запліднюють сперматозоїдом в лабораторних умовах, після чого сформований ембріон переносять в матку.

Важливий момент: проводити ЕКЗ можуть виключно професіонали, які мають необхідний багаж знань та багаторічний досвід, підтверджений успішними кейсами. Знайти таких можна у центрі репродуктивної медицини «Клініка Матері».

Етапи проведення класичного штучного запліднення

IVF є допоміжною репродуктивною технологією та передбачає кілька етапів проведення. До них належать:

  1. Підготовка жіночого організму. Лікарі проводять медикаментозну стимуляцію овуляції з метою отримання яйцеклітини (це не провокує збій в роботі гормональної системи). 
  2. Спеціаліст під наркозом проводить забір яйцеклітин. 
  3. У лабораторії яйцеклітини запліднюють донорськими сперматозоїдами. Після цього починається процес вирощування ембріонів. 
  4. Культивовані ембріони переміщують в матку.

Зверніть увагу: згаданий варіант ЕКЗ не підходить пацієнткам зі зниженим резервом й запасом яєчників, а також дорослим жінкам.

Коли можна починати замислюватись про ЕКЗ

Раніше діагноз безпліддя ставили після року активного статевого життя, яке не призводило до вагітності. Сьогодні ж його діагностують після двох років невдалих спроб зачати дитину. 

Після підтвердження діагнозу, пацієнтам можуть запропонувати проведення ЕКЗ. Основними показаннями до його застосування є:

  • патологія маткових труб (вроджена/набута);
  • ановуляція;
  • вікові зміни;
  • ендометріоз;
  • незрозуміла етіологія безплідності, при якій яйцеклітина не запліднюється.

Зверніть увагу: при невдалих спробах отримати яйцеклітини через кілька циклів, фахівці радять залучати донорські клітини. Вони можуть бути заморожені або свіжі. Цей варіант наразі є нормальною практикою, що використовується у всьому світі. При такому ЕКЗ участь беруть двоє людей: донор яйцеклітин та реципієнт. 

Можна відмітити й те, що використовувати штучне запліднення можуть і самотні жінки, що хочуть дитину. Для цього залучають донорську сперму. 

Ведення вагітності після IVF аналогічне тому, що і при звичайній. 

#реклама

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні