Алергія на пил: як визначити алергію та методи усунення симптомів*

0

Ранкова закладеність носа, виділення, що стікають по задній стінці горла, напади задухи – основні симптоми алергії на кліща домашнього пилу.

Алергія (включаючи алергію на пилового кліща) — це аномальна, надмірна реакція імунної системи на речовини, які називаються алергенами. Алергени не шкідливі для здорових людей, але вони викликають симптоми захворювання у алергіків. Існують десятки тисяч алергенів, і одним із найпоширеніших є кліщі домашнього пилу. Побутові кліщі викликають симптоми бронхіальної астми, риніту та кон'юнктивіту, атопічної екземи (атопічного дерматиту).

Симптоми алергії на пил

Найпоширенішими симптомами алергії на пил є чхання, нежить і закладеність носа, а також свербіж, почервоніння та сльозоточивість очей. Тести, проведені в кабінеті алерголога, дозволяють визначити, чи є у вас алергія на пилкові алергени або на інший алерген, наприклад, на кліщів домашнього пилу, плісняви ​​або алергени тварин.

Зняти симптоми алергії допоможе лікувальний засіб Еріус. Цей препарат ефективно контролює симптоми алергії упродовж 24 годин.

Поради людям, які страждають алергією на пил

  1. Зменшіть вплив алергенів домашнього пилу, надягаючи протипилову маску та рукавички, коли витираєте пил вологою ганчіркою або губкою та пилососите за допомогою пилососа з фільтром.
  2. Вибирайте подушки, матраци та меблі зі словом «гіпоалергенний» в описі.
  3. Використовуйте наволочки і підодіяльники, а також чохли на поролонові, пружинні та інші матраци, які не пропускають алергени.
  4. По можливості приберіть зі спальні килимове покриття.
  5. Проходьте професійну перевірку та регулярно обслуговуйте систему опалення та кондиціонування.
  6. Підтримуйте відносну вологість повітря в приміщеннях нижче 50%. Цього можна досягти, розмістивши осушувач повітря у вологих приміщеннях.

Як лікується алергія на пил?

Насамперед необхідно поставити діагноз і підтвердити, що у вас дійсно є алергія на алерген. В ідеалі, вам слід негайно звернутися до алерголога – вам знадобиться направлення від вашого сімейного лікаря.

Алергія на пил діагностується на основі результатів аналізів. Ваш лікар може призначити шкірні тести або аналіз крові, щоб визначити наявність антитіл IgE. Однак варто знати, що шкірні тести, які, як правило, вважаються досить ефективними, не дають 100% відповіді на питання, чи дійсно у пацієнта є алергія на екскременти пилового кліща. Результат може бути непереконливим. Тоді лікар запропонує провести додаткові дослідження, наприклад, цитологічне дослідження носової порожнини.

Якщо аналізи беззаперечно підтвердять, що це алергія на пил, пацієнт зможе прийняти рішення про лікування. Основним методом є прийом антигістамінних препаратів, таких як популярний біластин. Він має властивість пригнічувати активність гістаміну, який відповідає за виникнення алергічної реакції. Перевага біластину полягає в тому, що він діє швидко і майже миттєво мінімізує неприємні наслідки сенсибілізації. Проблема полягає в тому, що це симптоматичне лікування, яке не усуває джерело проблеми.

Література


1. Wilson JM, Platts-Mills TAE, Home Environmental Interventions for House Dust Mite, J Allergy Clin Immunol Pract., 2018.

2. Козій, І. C., & Віниченко, Н. О. (2013). Аналіз забруднення приземного шару атмосфери пилом рослинного походження. Екологічна безпека, (2), 44-47.

3. Білошапка, А. В., Оліфіренко, Д. Є., & Бібіченко, В. О. (2022, December). ЕКЗОГЕННІ АЛЕРГЕНИ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ. In The 13th International scientific and practical conference “Implementation of modern technologies in science”(December 20-23, 2022) Varna, Bulgaria. International Science Group. 2022. 574 p. (p. 282).

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні

 
0
102135