Чи справді англійська — єдина must-have мова в сучасному світі?

0
Чи справді англійська — єдина must-have мова в сучасному світі?

Дійсно, англійська є універсальною мовою міжнародних зав’язків, бізнесу, торгівлі, культурного обміну. Можна з упевненістю стверджувати, що це глобальна мова сучасності. Так, 85% міжнародних організацій користується саме англійською як єдиною офіційною мовою, а 95% наукових публікацій представлені також на англійській.

Хоча… Англійська врятує не завжди. Так, у країнах Латинської Америки англійську використовує менше ніж 30% місцевого населення. Натомість ключова мова цього регіону — іспанська. Для успішної ділової чи культурної інтеграції з державами Азії краще надати перевагу місцевій мові. То ж які мовні тренди сучасного світу?

Навіщо потрібно знати англійську досконало?

Наразі український бізнес активно розширює горизонти свого впливу. В зоні найближчого досягнення —  країни Європи. За нерозуміння інших європейських мов, англійська підходить ідеально, оскільки країни ЄС мають переважно високі показники з володіння англійською. 

Отже, без знання цієї мови шанси сучасного фахівця знайти перспективну роботу знижуються в рази. Адже, окрім масштабування на закордонні ринки, у роботі потрібно залучати чимало англомовних інструментів —  програм, додатків, баз даних та інших джерел інформації. Усе це вимагає належного мовного рівня —  не нижче, ніж В2. 

Які ще вимоги присутні у більшості вакансій?

  • Однаково високий рівень не лише письмової англійської, а й усної.
  • Володіння діловою чи вузькоспеціалізованою лексикою, у тому числі розуміння основ діловодства англійською.
  • Використання англомовних джерел, ресурсів та програм.

Якщо ви лише читаєте й розумієте прочитане, але маєте труднощі з говорінням чи сприйняттям мови носіїв, треба неодмінно поліпшувати ці навички за допомогою репетитора або курсів. 

Які ще мови варто вивчати для успішної реалізації?

Якщо у вас немає конкретних потреб чи побажань, радимо ознайомитися з рейтингом найуживаніших у світі мов за кількістю носіїв та користувачів. Скажімо, можете переглянути найсвіжіші дані на порталі Ethnologue («What are the top 200 most spoken languages?») або інших авторитетних джерелах. 

Отож англійська, безперечно, лідирує з результатом у 1,5 млрд користувачів. На другому місці —  китайська з 1,2 млрд користувачів, на третьому —  гінді з кількістю користувачів у понад 609 млн. Замикає п’ятірку лідерів арабська мова —  334,8 млн. 

Стосовно європейських мов маємо такий рейтинг:

  • Іспанська —  4 місце (558,5 млн користувачів)
  • Французька —  6 місце (311,9 млн користувачів) 
  • Португальська —  8 місце (266,6 млн користувачів) 
  • Німецька —  12 місце (134 млн користувачів)

Ваш вибір мови повинен залежати від сфери діяльності або країни, до якої плануєте подорожувати. Ще кілька цікавих фактів:

  • Однією з найпоширеніших мов міжнародної дипломатії, окрім англійської, є французька.
  • Якщо маєте намір налагоджувати торгівельні зв’язки з Європою, чудово підійде німецька або й польська.
  • У сфері ІТ поширеними є також корейська і китайська мови.
  • У сфері культурного обміну та гуманітарних наук —  німецька, французька, грецька.

Отже, як бачимо, не англійською єдиною… Скажімо, для здобуття вищої освіти безкоштовно у Німеччині, Франції чи Польщі потрібно підтвердити володіння місцевою мовою на рівні, не нижче В2–С1 за допомогою офіційного ліцензованого іспиту. 

Скільки треба знати мов, щоб бути затребуваним спеціалістом?

Якщо ви не перекладач і не філолог, то в першу чергу вам слід добре розбиратися у своїй професійній галузі. А щодо знання мов — ось бажані показники:

  • англійська (письмова і усна) — на рівні С1
  • друга мова (одна з поширених) —  на рівні В2–С1

Так, знати обидві мови потрібно майже досконало на рівні proficiency. Адже тоді можна сміливо подаватися на іноземні вакансії та працювати дистанційно (для багатьох напрямів —  ІТ, дизайн, журналістика, маркетинг). І двох мов цілком достатньо, головне – якісні знання, які фахівець легко зможе підтвердити. 

Як перевірити свій мовний рівень? Для цього не обов’язково складати дорогі іспити на кшталт TestDaF чи IELTS. 

По-перше, знайдіть кваліфікованого педагога, який професійно протестує ваші знання за всіма категоріями – письмо, читання, аудіювання, усне мовлення. Навчання з приватним репетитором більш індивідуалізоване, ніж на курсах. 

По-друге, вивчайте мову самостійно за допомогою додатків, тренувальних тестів, відеоуроків, подкастів тощо. Обов’язково ведіть словник важкої чи потрібної для професії лексики.

А найважливіше — це практичне користування мовою. Шукайте вакансії зі знанням англійської чи іншої мови, виконуйте тестові завдання іноземною мовою, запитуйте про фідбек та аналізуйте свої помилки. А ще: не зайвим буде записатися на розмовні заняття, щоб подолати страх говоріння й, безумовно, розширити свій словниковий запас.

#реклама

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».