Можливі причини зниження дебіту свердловини*

0

Недостатній або ж знижений дебіт свердловини на воду проявляється в першу чергу змінами в її продуктивності, коли протягом однакового часу води можна набрати набагато менше. Перш ніж приймати рішення щодо різних способів покращення продуктивності функціонування споруди, важливо чітко визначити причину погіршення показника.

Щоб не допустити помилок та не нашкодити ще більше, всі роботи з перевіркою та відновленням свердловини необхідно доручити кваліфікованим майстрам, які надають послуги буріння свердловин Київ та безпосередньо проводили бурові роботи на ділянці замовника. Це обумовлено тим, що саме ці фахівці краще знають всі особливості облаштування свердловини та характеристики її експлуатації, а тому зможуть запропонувати максимально надійний вихід з ситуації.

Що таке дебіт свердловини?

Кваліфіковані майстри називають дебітом свердловини об’єм води, що забезпечується роботою свердловини за певний одиницю часу, наприклад, за годину. Загалом на цей показник впливає кілька основних факторів. Зокрема це стосується потужності насосного обладнання, глибини розташування водоносного горизонту, складу та характеристик підземних ґрунтів, умов експлуатації свердловини тощо.

Зниження дебіту означає, що свердловина з якихось причин не може видавати потрібний обсяг води за певний проміжок часу, як це було раніше.

Можливі причини зниження дебіту робочої свердловини на воду

Серед найпоширеніших причин зменшення обсягів отриманої води з підземного джерела варто зазначити:

  • замулювання споруди, зокрема в місцях розташування фільтрів, коли з часом отвори починають забиватися дрібними часточками піску, мулу чи, наприклад, глини, а потім накопичуються на стінках робочих механізмів, перешкоджаючи їх руху та вільному потоку води;
  • допущені помилки при виборі свердловинного насоса, зокрема за його технічними характеристиками, наприклад, занадто потужний насос здатен з часом «підсушувати» запаси водоносного горизонту, провокуючи зниження рівня води,і навпаки, недостатня потужність насоса не зможе забезпечити потрібний тиск її подачі, тим самим знижуючи дебіт;
  • поступовий знос свердловинного фільтра або ж його частин, що потребує періодичної перевірки його стану, своєчасної заміни на новий;
  • зниження рівня ґрунтових вод, наприклад, з природних причин (зміна клімату, тривала відсутність опадів) або ж запуск та різке збільшення обсягів використання води в сусідніх свердловинах;
  • порушення цілісності та рівності обсадних труб свердловини, зокрема поява тріщин та отворів, а також пошкодження корозією.

Більшість з цих причин є передбачуваними, тому замовникам буріння свердловин вкрай важливо прислухатися до порад фахівців та своєчасно виконувати всі рекомендації.

Як можна збільшити дебіт свердловини?

Для того, щоб відновити початкові показники, характеристики роботи свердловини, майстри можуть використовувати кілька різних методів, наприклад:

  • Рекомендувати та безпосередньо проводити періодичне очищення і технічне обслуговування свердловин, що дозволить не допустити замулення фільтрів та виходу насосного обладнання з ладу. При цьому фахівці можуть проводити очищення системи гідроімпульсним, хімічним або ж компресорним способом.
  • Облаштування додаткового обсипання обсадної труби свердловини гравієм. Це дозволяє створити додатковий бар’єр, який би міг затримувати частки піску, мулу або ж глини, запобігаючи їх поступовому накопиченню.
  • Своєчасне проведення перевірки справності й заміни насоса на відповідний за своєю потужністю, що дозволяє забезпечити будинок та господарство необхідним обсягом води і при цьому не наносити шкоду водоносному горизонту.
  • Додаткове поглиблення свердловини, що найчастіше використовується при зниженні рівня води в свердловині.
  • Гідроімпульсне збільшення дебіту, що передбачає можливість впливу на водоносний горизонт за рахунок дії потужних водяних імпульсів. Такий варіант вважається найефективнішим, проте його пропонують у випадках, коли замовнику буріння свердловини ціна не є критичним фактором.

При цьому варто не забувати, що своєчасна, якісна профілактика - це завжди вигідніше й доступніше за будь-який ремонт або ж заміну обладнання. Саме тому майстри завжди наполягають на проведенні огляду стану фільтрів і насосного механізму, очищення системи та ретельної перевірки стану обсадних труб на можливу появу тріщин і деформацій.

#реклама

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні