Українців попередили, коли можна не сплачувати борг за комунальні послуги

0
Багато українців після виїзду за кордон залишали свої квартири без нагляду, але нарахування комунальних послуг не припинялися. Коли вони повертаються, часто виявляють значну заборгованість. Питання: чи законні ці нарахування і чи повинні громадяни сплачувати старі борги?

Про це пише Експерт з посиланням на Верховнк Раду.

Як зазначається на порталі Верховної Ради України, можна зменшити суму боргу за комуналку, якщо квартира чи будинок залишались без мешканців понад 30 днів. У таких випадках можна тимчасово припинити нарахування за газ, воду, електрику та сміття. Для цього необхідно подати заяву та надати підтвердження, наприклад, довідку про проживання чи роботу за кордоном.

Це правило не стосується опалення та управління багатоквартирними будинками, де борг накопичується.

Згідно з Цивільним кодексом України, термін позовної давності щодо комунальних боргів становить три роки. Постачальники можуть вимагати оплату лише за три роки до подачі позову. Якщо боржник визнавав борг, наприклад, через часткові платежі чи договір реструктуризації, строк давності переривається, і сума може бути стягнута за весь період.

Навіть після трирічного терміну борг не анулюється автоматично. Якщо ви сплатили після цього терміну, повернути кошти неможливо. У разі судового позову важливо, щоб боржник сам заявив про завершення строку позовної давності.

Таким чином, якщо ви не визнавали борг і не здійснювали часткові платежі, вам можуть стягнути лише суму за останні три роки.

Раніше ми писали про те, що в Україні можливий дефіцит доларів.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
1

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні